iné

časopis Designum 2/2022

Designum
Designum

Takmer piaty mesiac s empatiou sledujeme situáciu na Ukrajine. So znepokojením a určitou dávkou strachu si čoraz intenzívnejšie uvedomujeme, že svetlo na konci tunela neprichádza. Zmocňuje sa nás beznádej, ale aj zodpovednosť a odhodlanie naplniť tento medzičas plnohodnotne. Preto sa aj naďalej snažíme ľuďom z Ukrajiny vyjadrovať morálnu podporu, ale aj finančne alebo materiálne im pomáhať. Rovnako je veľmi potrebné aj zdieľať s ľuďmi z Ukrajiny, ktorí prišli na Slovensko, alebo zostali doma, ich spoločnú túžbu po víťazstve. S aktuálnou situáciou na Ukrajine sa symbolicky prepájame aj dvoma príspevkami v rubrike Aktuálne. Lukáš Likavčan sa vo svojom úvodnom texte „Nevinnosť” dizajnu a moc propagandy cez osobné skúsenosti z Moskvy zamýšľa nad tým, ako propaganda a moc nachádzajú sofistikované spôsoby, ktorými dizajnujú svet na svoj obraz. O tom, ako prežíva hrôzy vojny, strach o svoju rodinu, ale aj napĺňa svoje tvorivé predstavy ukrajinská dizajnérka žijúca na Slovensku Oleksandra Bakushina, približuje rozhovor Jany Oravcovej. 

Cena 2,83 €
favorite_border favorite

pohľadnica Asymptoty srdce

Han Donau
Han Donau

Han aj na malom formáte nevšedným, jedinečným spôsobom spracúva veľké témy. Jej tvorba je snová, melancholická, plná tvarov a geometrie. Pohľadnica Asymptoty symbolizuje vzťah – priateľstvo či lásku. Hovorí o tom, ako sa ľudia stretnú a potom sa sprevádzajú životom, niekedy už navždy. Naše cesty sa nikdy celkom nepretnú v jednu, no životom môžeme kráčať spoločne, vedľa seba.

Cena 1,25 €
favorite_border favorite

20 rokov Ceny za architektúru

Inštitút Slovenskej komory architektov
Inštitút Slovenskej komory architektov

Publikácia 20 rokov Ceny za architektúru CE ZA AR 20 sa obhliada za uplynulými dvadsiatimi ročníkmi v súčasnosti už prestížneho ocenenia. Predovšetkým však, tak ako samotná cena, prezentuje vývoj domácej architektonickej tvorby. Je charakteristická formou reflexií, analógii, grafov a fotografií, ktoré prezentujú a bilancujú ocenenie CE ZA AR v celospoločenskom kontexte. CE ZA AR je súťažnou prehliadkou súčasnej slovenskej architektúry, ktorú každoročne udeľuje Slovenská komora architektov.

Cena 30 €
favorite_border favorite

CE ZA AR 2021

Inštitút Slovenskej komory architektov
Inštitút Slovenskej komory architektov

Slovenská komora architektov postúpila po prvý krát do distribúcie Katalógy Ceny za architektúru CE ZA AR 2020 a 2021. Publikácia cez rozhovory s porotcami a skrze fotoreportáž architekta Petra Jurkoviča mapuje obhliadkový maratón aktuálneho ročníka. Súčasťou je nielen prehľad všetkých prihlásených diel, ale aj texty publicistu Patrika Garaja, ktoré komentujú nominované diela. Katalóg teda poskytuje komplexný vhľad do hodnotiacej kuchyne 19. ročníka CE ZA AR. Obálka nesie ilustráciu architektky Ivany Čobejovej, na grafickú spoluprácu sme opätovne pozvali etablovanú dizajnérku Ľubicu Segečovú. Katalóg pracuje s autorským fontom pre SKA od dizajnéra Davida Kalatu.

Cena 13,33 €
favorite_border favorite

CE ZA AR 2020

Inštitút Slovenskej komory architektov
Inštitút Slovenskej komory architektov

Slovenská komora architektov postúpila po prvý krát do distribúcie Katalógy Ceny za architektúru CE ZA AR 2020 a 2021. Publikácia cez rozhovory s porotcami a skrze fotoreportáž architekta Petra Jurkoviča mapuje obhliadkový maratón aktuálneho ročníka. Súčasťou je nielen prehľad všetkých prihlásených diel, ale aj texty publicistu Patrika Garaja, ktoré komentujú nominované diela. Katalóg teda poskytuje komplexný vhľad do hodnotiacej kuchyne 19. ročníka CE ZA AR. Obálka nesie ilustráciu (3 rôzne obálky) architektky Ivany Čobejovej, na grafickú spoluprácu sme opätovne pozvali etablovanú dizajnérku Ľubicu Segečovú. Katalóg pracuje s autorským fontom pre SKA od dizajnéra Davida Kalatu.

Cena 8,33 €
favorite_border favorite

sviečka SLAVIC breza

Perfumed Prague
Perfumed Prague

Kompozícia, ktorá vzbudzuje všetky zmysly. Štavnatá vôňa brezy pripomína rannú tichú prechádzku parkom, kedy všetko ešte spí, ale príroda sa už začína prebúdzať z nočných driemot. Kvapky rosy na listoch stromov dodávajú vôni na sviežosti, ktorú podčiarkuje hra medzi javorom a yerba-mate.

Cena 16,67 €
favorite_border favorite

sviečka Citrónová tráva

Perfumed Prague
Perfumed Prague

Zažite blažený pocit nekonečných prázdnin. Spomeňte si na sálajúce teplo, horúcu opalenú kožu a rozžiarené slnko na akvamarínovom nebi. T8to vonná kompozícia je svieža, vitálna a má v sebe poriadnu dávku šťavnatosti. Mieša sa s eukalyptom a limetkou a evokuje chladivý džbán plný ľadu, citrónov a byliniek. Dokonalá letná súhra, ktorá má iskru.

Cena 16,67 €
favorite_border favorite