iné

sviečka SLAVIC breza

Perfumed Prague
Perfumed Prague

Kompozícia, ktorá vzbudzuje všetky zmysly. Štavnatá vôňa brezy pripomína rannú tichú prechádzku parkom, kedy všetko ešte spí, ale príroda sa už začína prebúdzať z nočných driemot. Kvapky rosy na listoch stromov dodávajú vôni na sviežosti, ktorú podčiarkuje hra medzi javorom a yerba-mate.

Cena 16,67 €
favorite_border favorite

sviečka Citrónová tráva

Perfumed Prague
Perfumed Prague

Zažite blažený pocit nekonečných prázdnin. Spomeňte si na sálajúce teplo, horúcu opalenú kožu a rozžiarené slnko na akvamarínovom nebi. T8to vonná kompozícia je svieža, vitálna a má v sebe poriadnu dávku šťavnatosti. Mieša sa s eukalyptom a limetkou a evokuje chladivý džbán plný ľadu, citrónov a byliniek. Dokonalá letná súhra, ktorá má iskru.

Cena 16,67 €
favorite_border favorite

sviečka Mach

Perfumed Prague
Perfumed Prague

Divokosť lesného sveta uzatvorená v malej nádobe. Stačí sa nadýchnuť a hneď sa ocitnete v priestore, kde sa za ihličnatou oponou odohrávajú magické príbehy. Pripomeňte si, ako vonia autentická príroda, nedotknutá a osobitá. Zemité tóny sa prelínajú s tými bylinnými, neskôr sa do popredia dostáva vôna dreva a živice. Vôňa je ako stvorená na chvíle, keď máte les ďaleko a chcete si jeho kúzlo pripomínať znovu a znovu.

Cena 16,67 €
favorite_border favorite

Round Clock 28 cm s čiernym lemom

MARC.
MARC.

Moderné nástenné hodiny sú vyrobené z jedného kusu dubového dreva. Jedinečný systém zavesenia, čistota ručného spracovania, ekologické materiály. Hodiny sú precízne opracované a vybrúsené, viacnásobne ošetrené voskami najvyššej kvality OSMO. Osadené sú tichým hodinovým strojčekom s plynulým chodom bez tikania. Čierny lem po obvode je maľovaný ručne v troch vrstvách. 

Cena 60 €
favorite_border favorite

časopis Designum 4/2021

Designum
Designum

O ocenenej práci a ďalších aktivitách Michaly Lipkovej sa dozviete v rozhovore Tvorba na pomedzí interdisciplinarity od Evy Jenčurákovej. Námety na rozhovor nám neposkytuje len Národná cena za dizajn, mnohé podnety nachádzame v autentických dielach dizajnérov. O projekte Ľubomíra Ontkóca Knižnica materiálov sa dozviete z rozhovoru Petry Pollákovej. Časť Aktuálne uzatvára príspevok Jany Machatovej o výstave šperku Idol vo Vile Györgya Rátha v Budapešti. V rubrike Múzejne prezentuje Zuzana Šidlíková zbierky klobúkov SMD. Do rubriky Retrospektívne sme zaradili dva príspevky. Lucie Skřivánková v štúdii Dajte deťom izbu! chce poukázať na to, ako sa v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch 20. storočia vyvíjalo riešenie priestoru, ktorý sa pre dieťa v rámci bytu vyčleňuje. Text Móda v zajatí trendov: deväťdesiate roky 20. storočia od Dany Lapšanskej popisuje toto desaťročie ako laboratórium, kde sa formovali nové koncepcie a postupy v móde, ktorá sa stala oveľa prístupnejšou.

Cena 2,83 €
favorite_border favorite

časopis Designum 1/2022

Designum
Designum

Rok slovenského dizajnu 2021 bol príležitosťou na pripomenutie úspešných dizajnérskych projektov, ale aj na sebareflexiu, zamyslenie. Zdá sa však, že na kritické premýšľanie nie sme celkom pripravení, chýba nám často odvaha, hoci verejný, ale aj odborný diskurz to čoraz naliehavejšie pripomína. Želajme si preto do ďalších rokov nielen veľa dobrých dizajnérskych projektov, ale aj impulzov ku kritickému mysleniu. Žijeme v turbulentných časoch a nové situácie si vyžadujú nielen otvorenú myseľ, ale predstavujú výzvy na nové dizajnérske riešenia.

Cena 2,83 €
favorite_border favorite

Phone pouch Earthy

PBG
PBG

Moderný pohľad na kožené doplnky. Puzdro na telefón vyrobené z reliéfnej kože je funkčným doplnkom každého vzhľadu. Navrhnuté tak, aby s vami vyrazilo všade. Puzdro má nastaviteľný popruh cez telo, jednu priehradku na kartu, nalakované okraje a strieborné logo. Skombinujte ho s puzdrom Card Holder.

Cena 81,67 €
favorite_border favorite