iné

časopis Designum 3/2021

Designum
Designum

Rok 2021 vyhlásilo Ministerstvo kultúry SR na podnet Slovenského centra dizajnu za Rok slovenského dizajnu. Pozornosť na túto udalosť upriamuje nielen logo, ktorého flexibilnú formu navrhol jeho autor Matej Vojtuš, ale slovenskému dizajnu sa venuje oveľa intenzívnejšie ako inokedy aj mnoho podujatí.

To, že reflexia oblasti dizajnu môže byť prospešná a obohacujúca, nás priviedlo k myšlienke pripraviť špeciálne číslo časopisu Designum, ktoré sa snaží upozorniť na situáciu v odborovej praxi za posledných desať rokov. Obsah, štruktúrovaný na jednotlivé tematické oblasti, ktoré vychádzajú z aktuálnej diskurzívnej praxe dizajnu (produktový a grafický dizajn, art dizajn a experimentálny dizajn), je zameraný napríklad na reflexiu spoločenského postavenia dizajnérov. Dôležité je pre každodennú prax aj to, aká je vzdelávacia platforma pre budúcich profesionálnych dizajnérov. Cieľom inej témy je pozrieť sa prostredníctvom zbierok a výstav aké miesto patrí dizajnu v takých inštitúciách, ako sú múzeá a galérie. Stredom záujmu je umeleckohistorická a teoretická reflexia, jej súčasný diskurz zrkadlia odborné publikácie či časopisy. Autormi a autorkami jednotlivých príspevkov sú: Silvia Bárdová, Eva Šimovičová, Michala Lipková/Zuzana Pergerová, Anna Ulahelová, Ľubica Hustá/Sylvia Jokelová, Viera Kleinová, Dávid Gabera, Zdeno Kolesár. Autormi písma sú: Peter Biľak (History), Andrej Dieneš (Fazeta) a Vojtech Ruman (Pressburger).

Cena 2,83 €
favorite_border favorite

DUO Anti Age

Noili
Noili

Praktické dvojbalenie olejových sér s aktívnymi látkami, ktoré sú určené na celodennú starostlivosť a intenzívnu výživu pre všetky typy pleti. V balení je sérum s bakuchiolom a skvalánom, účinkami najintenzívneší z našich olejov, a sérum s vysoko stabilným vitamínom C, odporúčané predovšetkým na noc. Podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, zjemňuje vrásky, spevňuje kontúry, zosvetľuje pigmentové škvrny, upokojuje podráždenie.

Cena 48,33 €
favorite_border favorite

časopis Designum 4/2020

Designum
Designum

Posledné číslo ročníka 2020 opäť prináša bohatý záber z oblasti dizajnu. Prvý z rozhovorov čísla je venovaný Národnej cene za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn. Barbora Krejčová ho pripravila s kurátorom aktuálneho ročníka výstavy a porotcom súťaže NCD Borisom Melušom. 
Petra Polláková sa rozprávala s Nikoletou Györe Čeligovou, ktorá sa zameriava na široké spektrum produktového a priemyselného dizajnu a väčšinu jej projektov možno charakterizovať označením spoločensky hodnotný dizajn. Ďalší z rozhovorov, ktoré mapujú dizajnérsku tvorbu regiónu východného Slovenska, pripravila opäť Eva Jenčuráková. Prezentuje grafickú dizajnérku Katarínu Rybnickú, ktorá sa venuje najmä editorial dizajnu a ilustrácii.

Cena 2,50 €
favorite_border favorite