prstene

prsteň Uno pozlátený

Hana Polívková
Hana Polívková

Prsteň z minimalistickej kolekcie Rinrin, ktorá je pokračovaním tordovanej kolekcie „zatočených“ prsteňov a náušníc. Šperkárka vytiahla základné tvary kolekcie – uzlíky a kruhy – a nechala vyniknúť ich prirodzený čistý tvar. Prvky kolekcie stále nesú romantickú myšlienku, no spätú s realistickým pohľadom. 

Cena 71,67 €
favorite_border favorite

prsteň Coral

Hanzelova Atelier
Hanzelova Atelier

Prsteň Coral je ručne vyrobený zo striebra v dielni zlatníčky Nikol Hanzelovej. Prsteňu dominuje brúsený kameň – indický rubín. Šperky v sebe nesú experimentálny charakter a ich hlavnou myšlienkou je hľadanie rovnováhy medzi materiálnou a duševnou podstatou.

Cena 116,67 €
favorite_border favorite

prsteň Cube ruténium

KARLA JEWELRY STUDIO
KARLA JEWELRY STUDIO

Elegantný prsteň s moderným dizajnom. Kolekcia nazvaná jednoducho Cube demonštruje autorkinu fascináciu geometriou. Umelkyňa v nej skúma a rozvíja potenciál kubickej štruktúry a prostriedky jej rozkladu. Minimalistický dizajn je obohatený o kinetický prvok, čo dodáva jej šperkom variabilitu. Ako vraví sama autorka, šperky Cube pri nosení začínajú žiť vlastný život. 

Cena 58,33 €
favorite_border favorite

kĺbový prsteň AWRY

Magdalena Štastníková
Magdalena Štastníková

„Awry“ v preklade znamená nevydarený, chybný, pokrútený... Kolekcia vznikla inšpiráciou nevydarenými pokrútenými kúskami vosku, ktoré šperkárka po odliatí vytvarovala v požadovaný tvar šperku. Z „chyby “a „nezdaru“ sa tak nakoniec stal nositeľný šperk. Názov teda odkazuje tak k pôvodnej chybe, z ktorej kolekcia vznikla, ako aj k pokrútenému uhlu pohľadu na chyby, ktoré každý robíme a ktoré ľahko môžeme zmeniť na našu ozdobu.

Cena 60 €
favorite_border favorite