šálky

šálka Snehové hniezdo

YVA CERAMICS
YVA CERAMICS

Šálka Snehové hviezdo je inšpirovaná kartónovým papierom a prírodnými tvarmi, výnimočná svojím plastickým tvarom. Šálka je vyrobená z bielej pálenej hliny s perleťovou glazúrou, ktorá jemne zachytáva a odráža svetelné lúče. Tvarovo je vhodná na čaj matcha alebo ju možno použiť aj ako praktickú drobnú misku.

Cena 29,17 €
favorite_border favorite

pohár Swallow2

NALEJTO ceramic design
NALEJTO ceramic design

Nové rozšírenie kolekcie Swallow spracúva tému tradícia vs. progresívna súčasnosť. Kolekcia vyvoláva otázky nad používaním materiálov. Pôvodne decentný plastový dekor významne pribudol na objeme a tradičné keramické poháre a vázy takmer pohlcuje. Tie sa tak stávajú symbolickými objektmi dnešnej doby. V kontraste s použitým materiálom z nich stále cítiť aj tradičné trpezlivé remeslo a nádych japonizmu.

Cena 29,17 €
favorite_border favorite

šálka oblá malá béžovobiela

studio petina
studio petina

Menšia šálka zo série Oblá je vhodná na espresso či ristretto. Vyrobená je z liateho porcelánu prifarbeného pigmentami ešte v surovom stave. Dekor je nakreslený ručne štetcom pred odlievaním, autorka tu skombinovala dva pigmenty – béžový a biely. Každý kus je vďaka tomu jedinečný originál. Šálka je zvonku matná a zvnútra glazovaná transparentnou glazúrou.

Cena 13,33 €
favorite_border favorite