MUSA x slávica

Spoznajte ďalšiu módnu návrhárku, ktorej kolekcia je v týchto mesiacoch súčasťou slávice! Je nám cťou predstaviť vám tvorbu MUSA/Katarina Halasova

kabát S/S22 sivý

MUSA / Katarina Halasova
MUSA / Katarina Halasova

Elegantný kabát zo 100 % vlny so zaujímavým variabilným riešením so všitým šálom. Kabát sa uväzuje v páse na štýl ponča. 

Cena 491,67 €
favorite_border favorite
  • Nedostupné

Kati, vitaj u nás! Máš v kolekcii svoj obľúbený kúsok? 

Ťažko povedať, ak by som si mala vybrať podľa odozvy od klientov, tak by ním zatiaľ bol pončo-kabát z talianskej valchovanej vlny so zaujímavým šálovým riešením na golieri. Je to podľa mňa nadčasový kúsok, ktorý, verím, že neomrzí ani o pár rokov neskôr. Myslím si ale, že šaty s bočnými volánmi alebo šuštiaková sukňa, ktorú zaraďujem do každej sezóny už zopár rokov, sú tiež dobrou voľbou na jar 2022. :)

Kolekcia S/S 21 v duchu hesla daily uniform meets artist's atelier je inšpirovaná americkou maliarkou Georgiou O´Keefe. Prečo práve ona? Máš od nej obľúbené dielo? 

Patrila k najvýznamnejším a najúspešnejším americkým umelcom 20. storočia, čo bolo pre ženu v mužskom svete skutočným úspechom. Jej obraz White flower nr.1 je doteraz najdrahšie vydraženým dielom ženskej autorky. Súčasťou jej verejného obrazu výtvarníčky bol aj jej šatník inšpirovaný japonskou kultúrou a jej domovom, Novým Mexikom. Bol jedinečný a odzrkadľoval dokonalú rovnováhu medzi decentným a sofistikovaným, mužským a ženským pohlavím. 

Georgia dokázala skombinovať prvky mužského krajčírstva s japonským kimonom alebo ženskú blúzku s uniformou, čo bolo pre mňa veľmi inšpiratívne. Obľúbené dielo si ťažko vyberiem, ale kvôli kolekcii som sa hlbšie zaoberala jej obrazmi zvieracích lebiek v kontraste s nežnými kvetmi.

bunda NELA

MUSA / Katarina Halasova
MUSA / Katarina Halasova

Funkčná šuštiaková bunda voľného strihu s kapucňou. Bunda má v prednej časti veľké funkčné vrecká doplnené o ozdobné stuhy, ktoré je možné previazať okolo pása. Univerzálna veľkosť sa prispôsobí každej postave.

Cena 316,67 €
favorite_border favorite
  • Nedostupné

sukňa AVA

MUSA / Katarina Halasova
MUSA / Katarina Halasova

Funkčná šuštiaková sukňa univerzálnej veľkosti. Po bokoch má sukňa všité zaujímavo riešené vrecká, ktoré dodávajú tomuto modelu zaujímavý look. V páse sa sukňa sťahuje na šnúrku a je prispôsobiteľná na každú konfekčnú veľkosť.

Cena 120,83 €
favorite_border favorite
  • Nedostupné

Potrpíš si na materiál? 

Materiál je pre mňa kľúčový. Celá práca na novej kolekcii u mňa začína výberom materiálu. Po tom, čo nájdem vhodný materiál u dodávateľa, začnem skicovať a vzorovať kolekciu. V mojich kolekciách prevažujú prírodné materiály ako bavlna, hodváb a vlna. Na vetrovky a prešívané bundy používam syntetické látky, pri takomto druhe odevu riešim hlavne funkčné vlastnosti daného materiálu.

šaty prešívané s opaskom v páse čierne

MUSA / Katarina Halasova
MUSA / Katarina Halasova

Šaty voľného strihu s dekoračným štepovaním a lodičkovým výstrihom. Vďaka opasku, ktorý je pevne pripevnený ku šatám, je možné šaty prispôsobiť na postavu. Šaty majú bočné švíkové vrecká s dekoračnou manžetou.

Cena 200 €
favorite_border favorite
  • Nedostupné

Čo najradšej nosíš ty sama?

Mojou dennou uniformou je čierne tričko a nohavice. Hlavne funkčne a pohodlne. :) 

Aký je tvoj začiatok roka?

Môj začiatok roka je pracovný. Vzorujeme novú kolekciu na zimu 2022, ktorú, dúfam, ak to situácia dovolí, odprezentujeme na blížiacich sa jarných fashion weekoch. Popritom rozbiehame spoluprácu so Stanom Ondrušom – ide o kolekciu potlačí jeho diel na mojich odevoch.